PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143923}

Jestem przy tobie

Main Hoon Na
7,6 9 326
ocen
7,6 10 1 9326
Jestem przy tobie
powrót do forum filmu Jestem przy tobie

...nie spodziewałem się że to napiszę ale film mi się podobał,to pierwsze moje podejście do indyjskiego kina.Swietne zdjęcia,sporo humoru,fajne sceny akcji,przepiękne aktorki,nawet sceny muzyczno-taneczne były do przyjęcia,Może i to, kicz ale kicz gzotyczny i efektownie zaserwowany.Wystawię sprawiedliwą ocenę 7/10. Nie jestem pewien czy zostanę fanem Bollywood ale przymierzam się teraz do obejrzenia Ashoka i Don,a może miłośnicy tego kina mogą polecić jakieś dobre pozycje?Najbardziej interesowałyby mnie filmy akcji.

ocenił(a) film na 7
hellboyjr

efektownie zaserwowany kicz, zgadza sie tak tez mogla bym to nazwac .
pozatym Shahrukh Khan to fajny aktor . nie jestem fanka bollywood ale da sie zniesc.

ocenił(a) film na 10
hellboyjr

Z kina akcji mogę polecić wydane w Polsce filmy: Don, Dhoom, D -król podziemia, Rebeliant(to co prawda historyczny film, ale sądzę, że może Ci przypaść do gustu) oraz Athadu/Poszukiwany (to z kolei nie bollywood, tylko południowoindyjskie dzieło). Z niewydanych w Polsce filmów - przede wszystkim kino z południa Indii: Anniyan, Pokiri, Okkadu, Kaaka Kaaka.
Udanych seansów :)

Anniyan

Dzięki za propozycje,postaram się sprawdzić wymienione przez Ciebie tytuły,zacznę chyba od Athadu(zwiastun jest przepyszny),poza tym Dhoom który ma być chyba dołączony do jakiegoś czasopisma.
PS: Właśnie zaliczyłem Ashoka,wrażenia bardzo pozytywne!

ocenił(a) film na 10
hellboyjr

Jakby Ci się chciało filmy kupować, to "Don" jest w aktualnym wydaniu specjalnym NAJ za 11,99zł :) A w następnych numerach tegoż pisma będzie "Bunty i Babli" oraz "Dhoom". W każdym razie nie powinno być problemu z dostaniem tych filmów w dobrych wypożyczalniach :)
"Aśoka" Ci się podobał? No to nieźle, bo mnie - miłośniczkę Bollywood i Shahrukha - ten film akurat rozczarował :P Spodziewałam się po nim dobrego filmu historycznego, a nie romansu... "Rebeliant" jest o niebo lepszy! Zatem skoro "Aśoka" Ci przypadł do gustu, to Twoje szanse zostania fanem Bollywood rosną :D Dorzucę więc do listy polecanych filmów: "Bunty i Babli", "Dil Se" oraz "Fanaa" (kręcony częściowo w Polsce!). Możesz też spróbować dorwać "Lagaan" i "Misję w Kaszmirze", choć te to już tylko w nielicznych wypożyczalniach są :(

Jeśli masz blisko do jakiegoś Multikina, to polecam też wybrać się na właśnie (1-6kwietnia) odbywający się w Multikinach w całej Polsce festiwal Bollywood (www.bollywoodfestiwal.pl), a zwłaszcza na filmy: "Yuva", "Dhoom 2", "Chak De! India" :)

Dodam jeszcze, że jakbyś w przyszłości potrzebował dowiedzieć się więcej o kinematografii indyjskiej, to polecam www.bollywood.pl bo tu na filmwebie to za dużo się nie dowiesz :(

Anniyan

Dzięki raz jeszcze."Dona" kupiłem i po pobieżnym preglądnięciu,stwierdziłem,że obejrzę to chociażby dla występujacych tam aktorek...Jeśli chodzi O "Ashoka" to jednak potraktowałem go jako film historyczny(romanse to zdecydowanie nie mój target) z potężną dawką klimatycznej egzotyki a sceny śpiewane były o wiele lepiej wkomponowane w historię niż w 'Jestem przy tobie",poza tym ten film sposobem narracji niewiele różni się od produkcji amerykańskich. No i te kobiety...W zasadzie jedynym większym mankamentem były beznadziejnie sfilmowane sceny walk,operator kamery musiał być nieżle nawalony.
Ps:A ten cały 'Bunty i Babli" to jakiś hardcore się zapowiada, raczej nie jestem jeszcze na to psychicznie przygotowany...

hellboyjr

Temat już trochę zwietrzał,ale chciałem podzielić się jeszcze kilkoma spostrzeżeniami na temat obejrzanych filmów:
"Don" nieoczekiwanie wyrósł na mojego faworyta spośród Bollywoodzkich produkcji jakie widziałem.Naprawdę interesująca,fajnie skonstruowana fabuła,sporo niespodzianek,sceny akcji zupełnie przyzwoite (wbrew temu co mówią niektórzy),nawiązania do filmów o Bondzie i serii Mission Imposible i niezłe piosenki.oglądałem to z niekłamaną przyjemnością a te 3 godziny minęły błyskawicznie.
"Dhoom" indyjska wariacja na temat filmu "Szybcy i wściekli" tyle że bezpretensjonalna i dużo bardziej sympatyczna od filmu nakręconego przez amerykanów.Pewna dawka kiczu,ale na poziomie i wpasowana w konwencję. Może trochę zbyt mało tu akcji,ale i tak nie ma się wrażenia zmarnowanego czasu.Tak trzymać panowie Hindusi!
Aha,aktorki w obu filmach urocze!...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones