PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143923}

Jestem przy tobie

Main Hoon Na
7,6 9 327
ocen
7,6 10 1 9327
Jestem przy tobie
powrót do forum filmu Jestem przy tobie

Major Ram i spółka

ocenił(a) film na 1

Zacznę może od tego, że nie jest to jedyny film bollywood'zki, który miałem zaszczyt oglądać. Jako, że fani takiego gatunku filmowego mają tendencję do ciskania w "laików" tekstami typu:"obejrzyj chociaż pięćdziesiąt filmów, to będziesz mógł coś powiedzieć", lub:"trzeba zrozumieć te filmy"! To chciałbym z góry zaznaczyć, że obejrzenie jednego lub dwóch filmów w zupełności wystarczy, aby zrozumieć tak oryginalny styl jaki cechuje bollywood. Otóż, obejrzałem ten film z maleńką nadzieją na poprawę swej niskiej oceny o filmach takowego gatunku. Inaczej w ogóle bym się do niego nie zabierał. Skusiły mnie do tego hasła "promujące" film, brzmiące na przykład:"indyjski matrix", "(...) przyprawiająca o zawrót głowy akcja". Przeczuwałem już po zapowiedziach tego filmu, że najprawdopodobniej będzie to kicz.Bo, jaki film (dobry film), zawiera takie hasła na opakowaniu płyty?
Nie czepiając się już, szczególików w postaci stereotypów, przeczuwań i obaw, dobiję do brzegu podając te przeważające przykłady, które jakże mocno odcisnęły piętno na mej niskiej ocenie, a po tym filmie jeszcze niższej...
Cała "akcja" filmu jest dość przerysowana i łatwo można odgadnąć co się stanie w następnej scenie (np: teraz niezawodny Shahrukh Khan, skoczy z dachu i uratuje wszystkich dookoła), lub co powie dany aktor. Zresztą jak we wszystkich filmach tego gatunku. Scenariusz jest... słowem, aby zanadto nie urazić fanów - prosty. To tak samo jakby skopiować kilka odcinków "Mody na sukces", i starych chińskich filmów akcji, gdzie po zadanym ciosie przeciwnik po dwóch sekundach orientuje się, że teraz miał obrócić głowę, imitując otrzymanie ciosu. Na taki wniosek składa się tutaj między innymi: upadanie głównego bohatera równolegle do podłoża, przeszyte nieskromną pewnością siebie spojrzenia w kierunku kamer, przerysowane postacie, i zawsze ten niczym nieposkromiony przedziałek we włosach zbawiciela itd.itd.
Dużo by tu wymieniać, podawać argumentów, ale nie miejsce tutaj na to i nie czas. Może jeszcze kiedyś będzie okazja podyskutować, lub wyrazić swą opinię na dany film.
Pozdrawiam.

poliamid

...nieźle się uśmiałam czytając Twoja opinie....ale oczywiscie w pozytywnym sensie...bardzo humorystycznie napisane..... i jako fanka bolywoodu nie mam zamiaru cię krytykować ...a jestem nawet skłonna przyznac Ci troche racji....:)
..jeśli chciałeś poprawić swoją niska ocene to zdecydowanie wybrałeś zły film.......wiekszość filmów bolly jest dość przewidywalna.......ale zdarzają się dobre filmy które warto obejrzeć.........
......po pierwsze to pewne wyjaśnienie...filmy bolly oglada sie w wiekszości dla rozrywki......i pod takim kątem są właśnie robione.......aby zabawić publiczność...............a jeśli chodzi o kicz....to nie napisałeś o co Ci dokładnie chodzi....czy kicz dlatego że film jest przewidywalny i ma banalną fabułę...bo produkcje hollywoodzkie też się takie zdarzają ale nikt ich kiczem nie nazywa........czy chodzi Ci o piosenki i tańce.......to taka kultura...i tradycja tego kina... nikt tego nie zmienia bo to podoba sie tamtejszej publiczności......
....pozatym w musicalach też śpiewają i tańczą i to nazywa się musical a nie kicz!
jesli chodzio o produkcje indyjskie typu bollywood to naprawde zdarzają się dobre filmy.......do takich na pewno należy Tare Zaamen Peer,Ghajini czy Fanaa........przynajmniej w mojej opini.
......właściwie to jestem skłonna Ci je polecić.......
....pozatym dla fanów hollywood filmy indyjskie to spora odskocznia.........ja pierwszy film bolly uznałam za beznadziejny i nudny........potem jednak sie troszke przekonałam.....
.zasada jest taka...albo ktos lubi tego typu filmy albo nie....jesli nie to nie ma co się katować a potem pisać niepochlebne opinie.....
...bo skoro nie jest to twój pierwszy bolly film i poprzedni Ci się nie podobał to po co sięgnąłeś po następny..?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones